Ben10-Türkiye
Forumdan Yararlanmak için üye olunuz.Üye olmak veya Giriş yapmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Ben Admin size Forumumuzda iyi eğlenceler ve iyi öğrenmeler dilerim.

Hareketli Userbar yapımı:: Uyeolbl6

Join the forum, it's quick and easy

Ben10-Türkiye
Forumdan Yararlanmak için üye olunuz.Üye olmak veya Giriş yapmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Ben Admin size Forumumuzda iyi eğlenceler ve iyi öğrenmeler dilerim.

Hareketli Userbar yapımı:: Uyeolbl6
Ben10-Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hareketli Userbar yapımı::

2 posters

Hareketli Userbar yapımı:: Empty Hareketli Userbar yapımı::

Mesaj tarafından Å¥TÙĞ Perş. Nis. 30, 2009 2:32 pm

Evet beklenen zaman geldi:::::

1. İlk önce 350 x 19 Pixel boyutlarında yeni bir çalışma ve Userbarınızı süsleyecek resmi açın.
Hareketli Userbar yapımı:: 50495743bn1
2. Daha sonra Userbarda kullancağınız resmin üzerine bir kez tıklayıp, Ctrl+A tuşlarına basıp resmin her tarafını seçin. Daha sonra Ctrl+C tuşları ile resmi kopyalayıp Userbar’ımızın üzerine gelin ve Ctrl+V tuşlarına basıp resmi Userbarın üstüne yapıştırın. Eğer çok büyük olduğunu düşünüyorsanız Ctrl+T tuşlarına basıp resminizin boyutlarını düzenleyin.

3. Resmi isteğinize göre düzenleyin, çeşitli efektler verip istediğiniz bir bölümüne yazı yazabilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra aşağıdaki resimde işaretli kısıma tıklayarak veya Ctrl+Shift+M tuşlarına basıp Image Ready’ye geçin.

Hareketli Userbar yapımı:: 50527922el8
4. Şimdi önemli kısıma geldik. Image Ready açıldıktan sonra eğer animasyon penceresi açık değil ise Window > Animation yolunu izleyip animasyon penceresini görünür hâle getirin. Şimdi, Userbarda ilk Layer’a, yani resmin bulunduğu Layer’a gelin. Daha sonra Move Tool (Kısayolu V) kullanarak Userbardaki resmin hareket etmeye nerden başlamasını istiyorsanız o bölümüne getirin. (En alt veya en üst) Ben resmin en alttan en üste doğru gitmesini istediğim için en alta getirdim. Şimdi, animasyon penceresinde çöp kutusunun yanındaki (A) simgeye (Duplicates Current Frame) tıklayarak 2 adet daha kare oluşturun. 2. kareye geçip yine Move Tool’u kullanarak resmi en üst bölümüne getirin. (En alttan başlamasını isteyenler 2. karede en üste, üstten başlamasını isteyenler tam tersini yapacaklar) 3. kareyi olduğu gibi bırakın. 3 karede de gecikme zamanını 0,1 olarak ayarlayın (B), bu ideal gecikme süresidir. Fakat tabii ki siz bunu isteğinize göre değiştirebilirsiniz.
Hareketli Userbar yapımı:: 85251359rz7
5. Animasyon penceremizde ilk kareyi seçerek (A) Tween Animation Frames tuşuna basın. Frames To Add (B) bölümüne 50 yazın.
Hareketli Userbar yapımı:: 23787157ei6
6. Böylelikle 53 adet karemiz oldu. Son kareyi (53) seçerek 5. adımdaki işlemi tekrar uyguluyoruz. Userbarımız artık hazır. Ctrl+Shift+Alt+S tuşlarına basarak dosyamızı kaydedebiliriz. Anlamadığınız bir nokta olursa çekinmeden sorabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Örnek Çalışma:
Hareketli Userbar yapımı:: 77527156xb9

Not:::Alıntıdır::: pig
Å¥TÙĞ
Å¥TÙĞ
Ödevbazyönetmen
Ödevbazyönetmen

İş/Hobiler : PC oynamak,photoshopla uğraşmak
Lakap : **ScARfİİ**

http://odevsizz.yetkinforum.com

Hareketli Userbar yapımı:: Empty Geri: Hareketli Userbar yapımı::

Mesaj tarafından Misafir Perş. Nis. 30, 2009 2:50 pm